Share

cover art for #18 - De beste films van 2019

Film met Cineville

#18 - De beste films van 2019

Season 2, Ep. 6

Hoe gaan we ons filmjaar 2019 herinneren? Maan, Jesse, Lauren en Erik pakken de oliebollen en de champagne erbij en proosten op de tien films die volgens het Cineville-publiek de allerbeste van het jaar waren. Ze kijken terug op de trends van 2019, de hoogtepunten, de missers, de doorbraken, de grootste publiektrekkers en de onderbelichte pareltjes waar veel te weinig mensen naartoe zijn geweest. 


Welk personage had het beste kapsel? Waar gaat het heen met de Nederlandse film? Wordt Quentin Tarantino een sticky grandpa? Gaat 2019 de boeken in als het jaar waarin het vingeren in film tot kunst werd verheven? En waar kunnen we ons op verheugen in 2020? Zoveel vragen.


Hier vind je de volledige uitslag van de Class of '19 nog op een rijtje terug, inclusief het jaarboek met jullie favoriete personages. 


De top 10 én een deel van je favoriete personages terugzien op het grote scherm? In het weekend van 11 en 12 januari keert de Class of '19 terug naar de Cinevilletheaters. Hou voor meer info de festivalpagina en/of het Facebookevent in de gaten.


Vertel al je filmvrienden over onze podcast, abonneer je op ons kanaal en laat een review achter, en/of mail ons op podcast@cineville.nl. Je kunt ons nu ook volgen op Twitter: @CinevillePod.  


In deze aflevering hoor je deze waslijst aan titels langskomen:


Joker (Todd Philips, 2019)

De Libi (Shady El-Hamus, 2019)

Take Me Somewhere Nice (Ena Sendijarević, 2019)

Nocturne (Viktor van der Valk, 2019)

Wat Is Dan Liefde? (Aniëlle Webster, 2019)

Mijn bijzonder rare week met Tess (Steven Wouterlood, 2019)

De film van Dylan Haegens (Dylan Haegens, 2018)

Minoes (Vincent Bal, 2001)

The Irishman (Martin Scorsese, 2019)

Marriage Story (Noah Baumbach, 2019)

The Two Popes (Fernando Meirelles, 2019)

Once Upon a Time… in Hollywood (Quentin Tarantino, 2019)

Portrait de la jeune fille en feu (Céline Sciamma, 2019)

Isle of Dogs (Wes Anderson, 2018)

Sorry To Bother You (Boots Riley, 2018)

Le Semeur (Marine Francen, 2017)

Thunder Road (Jim Cummings, 2018)

Apollo 11 (Todd Douglas Miller, 2019)

Booksmart (Olivia Wilde, 2019)

Mid90s (Jonah Hill, 2019)

So Long, My Son (Wang Xiaoshuai, 2019)

Parasite (Bong Joon-ho, 2019)

Werk ohne Autor (Florian Henckel von Donnersmarck, 2018)

Midsommar (Ari Aster, 2019)

Dolor y gloria (Pedro Almodóvar, 2019)

Capharnaüm (Nadine Labaki, 2018)

The Favourite (Yorgos Lanthimos, 2018)

The Hangover (Todd Philips, 2009)

Avengers: Endgame (Anthony & Joe Russo, 2019)

And Then We Danced (Levan Akin, 2019)

Rafiki (Wanuri Kahiu, 2018)

Varda par Agnès (Agnès Varda, 2019)

Climax (Gaspar Noé, 2018)

Beats (Brian Welsh, 2018)

Us (Jordan Peele, 2019)

Little Monsters (Abe Forsythe, 2019)

Monos (Alejandro Landes, 2019)

Under the Skin (Jonathan Glazer, 2014)

Jackie (Pablo Larraín, 2016)

Sunset (László Nemes, 2018)

Son of Saul (Lászlo Nemes, 2015)

Dumbo (Tim Burton, 2019)

Aladdin (Guy Ritchie, 2019)

The Lion King (Jon Favrau, 2019)

Mulan (Niki Caro, 2020)

De Kleine Zeemeermin (Rob Marshall)

Bumperkleef (Lodewijk Crijns, 2019)

De belofte van Pisa (Norbert ter Hall, 2019)

Huisvrouwen bestaan niet 2 (Aniëlle Webster, 2019)

Instinct (Halina Reijn, 2019)

Three Identical Strangers (Tim Wardle, 2018)

Green Book (Peter Farrelly, 2018)

Hustlers (Lorene Scafaria, 2019)

Bloody Marie (Guido van Driel & Lennert Hillege, 2019)

Les rencontres d’apres minuit (Yann Gonzalez, 2013)

Knife + Heart (Yann Gonzalez, 2018)

The Dead Don’t Die (Jim Jarmusch, 2019)

It - Chapter Two (Andy Muschietti, 2019)

Vox Lux (Brady Corbet, 2018)

Der Goldene Handschuh (Faith Akin, 2018)

Tenet (Christopher Nolan, 2020)

Bulbul Can Sing (Rima Das, 2018)

Bacurau (Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles, 2020)

Atlantique (Mati Diop, 2019)

Candyman (Nia DaCosta, 2020)

Swallow (Carlo Mirabella-Davis, 2019)

Butt Boy (Tyler Cornack, 2019)

All About Yves (Benoît Forgeard, 2019)

Goldie (Sam de Jong, 2020)


Ook leuk:


Meer over 50/50 in 2020

Onze podcast over de beste films van 10 jaar Cineville

De camp-editie van het Met Gala

Het einde van het mannetje van Jean Mineur

De all-male nominees van de Golden Globes

Laurens interview met Ken Loach

Vulture's top 5279 van de jaren tien

De scène uit And Then We Danced met Honey van Robyn

More episodes

View all episodes

  • 10. Het leven en de legacy van Akira Kurosawa

    53:03||Season 6, Ep. 10
    In deze aflevering van Film met Cineville duiken Emin, Jesse en Jente in het leven en de legacy van Akira Kurosawa, de favoriete regisseur van je favoriete regisseur.De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 9. #91 Cannes 2025: de grote namen, nieuwe ontdekkingen en kersverse prijswinnaars van ’s werelds grootste filmfestival

    01:04:32||Season 6, Ep. 9
    In deze aflevering van Film met Cineville – live from Cannes – gidsen Maan, Jesse en Jente je door de nieuwe filmoogst en bespreken we de winnaars, de verliezers, en de beste films die Cineville nog moeten bereiken.De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 8. #90 The Other Way Around, screwball comedies en de dood (?) van de romcom

    50:12||Season 6, Ep. 8
    In deze aflevering van Film met Cineville bespreken Maan, Jesse en Jente de Spaanse anti-romcom The Other Way Around, waarin exen Ale en Alex een feest geven om hun break-up te vieren. We duiken in de geschiedenis van de rom en de com en vragen ons via Kierkegaard en Bridget Jones af: is de romcom dood?De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 7. #89 The Seed of the Sacred Fig en films waarin alles stiekem moet

    40:45||Season 6, Ep. 7
    In deze aflevering van Film met Cineville bespreken Maan en Jente The Seed of the Sacred Fig, de nieuwe film van de Iraanse regisseur Mohammad Rasoulof, over een huis en een land waar alles stiekem moet – ook het maken van deze film.De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 6. #88 Onze eerste keer Berlinale

    46:51||Season 6, Ep. 6
    Ieder jaar in februari trekt iedereen die iets met film te maken heeft z’n winterjas aan voor het eerste écht grote festival van het jaar: de Berlinale. Wij waren er vorige week voor het eerst bij en zagen er onder andere de nieuwe films van Bong-joon Ho, Mary Bronstein, Ira Sachs en Gabriel Mascaro in première gaan. In deze podcast kijken we kort naar de geschiedenis van het festival, duiken we dieper in de verschillende programma’s en bespreken de winnaars van dit jaar.De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 5. #87 Queer de film, Queer het boek en de New Queer Cinema

    47:33||Season 6, Ep. 5
    Deze aflevering van podcast Film met Cineville hebben Emin, Jente en Jesse het over Queer – de nieuwe film van regisseur Luca Guadagnino (Challengers, Call Me by Your Name), Queer – het boek van beatnik William Burroughs, en de New Queer Cinema van de jaren tachtig. De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 4. #86 Via bloed, zweet en tranen langs het beste van 2024

    01:09:25||Season 6, Ep. 4
    Filmjaar 2024. Ou la la! We voelen weer dat we leven, want ons hart pompte zich dit jaar een ongeluk van alle lichamelijkheid in de filmzalen. Maan, Jente, Jesse en Lauren kijken nog één keer achterom en bespreken hun favorieten van het jaar.De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 3. #85 Waarom het iconische Paris, Texas zo iconisch is

    43:37||Season 6, Ep. 3
    In deze aflevering van Film met Cineville gaan we het hebben over wat de iconische film Paris, Texas zo iconisch maakt. Van de tegenstelling tussen de Amerikaanse locaties en Wim Wenders’ Duitse blik, de jaren 80-vibes en het tijdloze tempo, tot die paar minuten waarin Nastassja Kinski een personage neerzet dat je nooit meer zal vergeten.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.
  • 2. #84 Donald Trump, The Apprentice en de do's and don'ts van de biopic

    45:48||Season 6, Ep. 2
    The Apprentice is een satirische biopic over een ‘man’ (Donald Trump) die nog leeft en dagelijks op het nieuws verschijnt. Feit en fabel, verleden en heden, leven en acteren: in deze aflevering hebben we het over do's and don'ts van de biopic.De shownotes vind je hier.Wil je precies weten wat er allemaal te zien is in de Cinevilletheaters deze maand? Check dan onze filmagenda, onze verwachtpagina en ons festivaloverzicht.